3 sposoby jak rozbudzić kreatywność

Wasz facet jest architektem? A może Wasz ojciec pracuje jako grafik w agencji reklamowej albo znajomy jako artysta-plastyk? Czemu pytam o te zawody? Każdy z nich wiąże się ściśle z kreatywnością. A i jej czasami może zabraknąć…

W jaki sposób pobudzić twórcze myślenie w kimś, kto przeżywa chwilowy kryzys albo ewidentnie brakuje mu pomysłów? Odpowiedź jest prosta – to muszka!

Muszka potrafi inspirować. To taki nietypowy dodatek o wielkiej mocy. Mocy, która trafia do obszarów mózgu odpowiedzialnych za kreatywne myślenie. To taki prezent, dar od losu.

Muszka dla grafika lub architekta.
Muszka dla grafika lub architekta.

Są trzy sposoby, aby muszka jako prezent dla kreatywnej osoby spełnił swoje powołanie. Tymi trzema sposobami są style, jakie mucha reprezentuje. Przyjrzyjmy się im uważnie.

  1. Kolorowa, jednolita muszka – jej nienaganny styl sprawia, że nawet najmniej zdolny artysta odkrywa w sobie potencjał. To ona rozbudza dodatkowe zmysły, dzięki czemu odbiór, jak i przekaz emocji i wizji staje się wyrazisty.
  2. Muszka w niebanalne wzory – każdy wzór czy figura geometryczna kryje w sobie szereg równań i rozwiązań dla dowolnej dziedziny. Przykładowo architekt wpatrując się w muszkę w paski odnajdzie w niej inspiracje do stworzenia czegoś do tej pory niewyobrażalnego. A czy to będzie nowa hala sportowa, stadion czy nawet domek jednorodzinny? To wie tylko on.
  3. Muszka w śmieszne elementy – to muszka dla wolnych strzelców, którzy unikają schematów. Ta muszka jeszcze bardziej poszerza granice ich wyobraźni i wydobywa z niej to, o czym nawet filozofom się nie śniło. Taka muszka to dar od greckich muz.
Muszka w paski dla kreatywnych osób.
Muszka w paski dla kreatywnych osób.

Trzy sposoby to tak mało a zarazem tak wiele by osiągnąć doskonałość w tym co się robi. Jestem pewna, że gdy podarujecie bliskim osobom prezent w postaci muszki, będzie Wam wdzięczna do końca życia. Taki prezent to coś niepowtarzalnego. To coś, co jest namacalne i nieosiągalne zarazem. To coś, co każdego może odmienić na zawsze. Oczywiście w pozytywnym kontekście.

Świńska muszka dla wolnych strzelców.
Świńska muszka dla wolnych strzelców.

A jeśli chcecie, aby Wasi bracia albo kuzyni zaznali szczęścia, koniecznie przeczytajcie „4 rzeczy do pełni szczęścia.” Nie pożałujecie!

A czy Wy macie artystę wśród znajomych? Jak on sobie radzi, gdy brakuje mu weny? Opiszcie swoje obserwacje.

Gdy Twój facet przestał być zabawny

Faceci mają to do siebie, że potrafią tak po prostu przestać się śmiać lub być zabawnym. Przypominają im się wtedy jakieś momenty z przeszłości i czar pryska.

Innym powodem, dla którego faceci przestają być zabawni, jest popularny w XXI wieku „kryzys wieku średniego”. Podczas tego kryzysu mężczyźni wykazują mniejsze zainteresowanie otoczeniem, chcą skupić całą uwagę na swoim potrzebach i rzadko okazują sympatię.

Czy jest na to jakieś lekarstwo? Według rosyjskich naukowców – jest! To spora dawka endorfin, które w znacznym stopniu poprawią samopoczucie Twojego faceta. A co jest w stanie dostarczyć dzienne zapotrzebowanie na te hormony? Zabawna muszka!

Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

Zabawna muszka, aby żadnemu lordowi nie było smutno.
Zabawna muszka, aby żadnemu lordowi nie było smutno.

Czytaj dalej Gdy Twój facet przestał być zabawny

Dziś są Jego urodziny!

Niektórzy faceci nie przywiązują zbytniej wagi do swoich urodzin. Są, bo są i po co drążyć temat. Ale dla Ciebie to idealny moment by mu zaimponować. Zrób mu niesamowity prezent i spraw coś, czego się nie spodziewa! Kup mu muszkę!

Spośród miliardów wzorów muszek wybierz taki, który będzie idealnie pasował do Twojego mężczyzny. Jeśli Twój facet ma jakąś pasję, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać taką z elementami związanymi z jego zainteresowaniami.

Jeśli sądzisz, że wybór muszki na urodziny to trudny i poważny temat, pocieszę się. Gdy przeczytasz ten artykuł, nic już nie będzie dla Ciebie niejasne. Skup się tylko na tym, co chcę Ci przekazać.

Czekoladowa muszka - prezent dla opiekuńczych facetów.
Czekoladowa muszka – prezent dla opiekuńczych facetów.

Czytaj dalej Dziś są Jego urodziny!

Jak przetrwać deadline-y i ASAP-y, czyli muszka w korpo

Praca w korporacji dla wielu wiąże się z całkowitym poświęceniem i stresem. Wiadomo, dużo obowiązków, stres oraz nierzadko zmieniające się decyzje dosłownie z minuty na minutę, niejednego są w stanie doprowadzić do choroby nerwowej czy choroby natury psychicznej.

Praca w korporacji ma również plusy. Przede wszystkim pieniądze. W korporacji naprawdę można się dorobić, jeśli przestrzega się panujących norm i jest się kreatywnym. Po drugie można szybko awansować i rozwijać się za sprawą szkoleń pracowniczych, które w dużych korporacjach są na porządku dziennym.

Muszka w kropki - dodatek w sam raz do pracy
Muszka w kropki – dodatek w sam raz do pracy.

Czytaj dalej Jak przetrwać deadline-y i ASAP-y, czyli muszka w korpo

Jakiej muszki nie zakładać na poważne uroczystości?

Wasi faceci są przepełnieni poczuciem humoru? Potrafią się śmiać z byle czego i potrafią nawet najbardziej dramatyczny moment zamienić w historię rodem z amerykańskich komedii? Jeśli tak, to w niektórych aspektach to Wy musicie podjąć „męską” decyzję by nie doszło do przykrych i niesmacznych sytuacji.

Zdarzają się w naszym życiu momenty przykre, wzruszające i wymagające od nas pełnej powagi. Choć nie dociera do nas często fakt, że życie nie opiera się tylko na samym szczęściu, to starajmy się chociaż wzbudzać pozory. Dzięki temu ktoś nie uzna nas za osoby próżne i nie mające empatii.

Wróćmy jednak do Naszych facetów. Niestety w każdym mężczyźnie jest trochę z dziecka. Niekiedy oni sami nad tym nie panują i doprowadza to do nieciekawych sytuacji.

Czarna muszka - dobra na poważne uroczystości
Czarna muszka – dobra na poważne uroczystości

Czytaj dalej Jakiej muszki nie zakładać na poważne uroczystości?

Czy elegancja w parku rozrywki jest grzechem?

Nastał weekend i wraz z całą rodziną wybieracie się do parku rozrywki. Liczycie na świetną zabawę i niesamowite emocje. Już czujecie ten przypływ adrenaliny na samą myśl o tym, co się będzie działo, gdy tylko zasiądziecie do wagoników w rollercasterze.

Coraz więcej Polaków z chęcią wybiera się do parków rozrywki w wolnym czasie. Chęć przeżycia niezapomnianych chwil sprawia, że niektórzy z nas są w stanie odbyć nawet kilkugodzinną podróż (przykładowo do Niemiec), aby choć raz skorzystać przekonać się, co to znaczy dobra, rodzinna zabawa.

Muszka w słodycze? Jasne, że tak! W końcu każdy chce ją mieć.
Muszka w słodycze? Jasne, że tak! W końcu każdy chce ją mieć.

Czytaj dalej Czy elegancja w parku rozrywki jest grzechem?

Jak zmotywować dziecko do nauki?

Szkoła wielu dzieciom kojarzy się z czystym złem porównywalnym do więzienia, przymusowego obozu pracy. Takie podejście zdemotywowałoby nawet Chucka Norrisa.

Demotywacja sprawia, że dziecko nie ma ochoty się uczyć, a kartkówki i sprawdziany wywołują u niego strach i lęk. Czy są jakieś sposoby na motywację? Czy jest jakiś złoty środek na problemy w szkole? Ależ tak!

Wymaga to od Was maksymalnego skupienia.

Zmotywować można na przykład dając coś na szczęście. Dzięki „talizmanowi” dziecko poczuje w sobie przypływ energii oraz odkryje na nowo możliwości, które w nim drzemały od zawsze. A wiecie co może być takim talizmanem? Muszka!

Muszka w czaszki, czyli coś dla fanów rocka!
Muszka w czaszki, czyli coś dla fanów rocka!

Muszka jako prezent motywujący do nauki to doskonałe posunięcie pedagogiczne!

Dodatek ten sprawi, że dziecko stanie się bardziej pewne siebie, będzie znało swoją wartość i na nowo odkryje drzemiące w nim talenty. A szkoła? Szkoła przestanie być problemem.

A teraz do rzeczy. Jeśli już zdecydowaliście się zakupić swojemu dziecku muchę, to przyszedł czas na wybór.

Muchy dziecięce można podzielić na jednolite, w figury geometryczne, zwierzęta i wiele innych równie ciekawych gatunków. Chcąc kupić muszkę, możecie się kierować jego zainteresowaniami, charakterem czy ulubionymi postaciami z filmów animowanych czy gier komputerowych.

Taka muszka zmotywuje nawet największego lenia!
Taka muszka zmotywuje nawet największego lenia!

W przypadku dzieci do lat 10, najlepiej sprawdzają się muchy w wesołe wzory i w animowane postacie. Dzieci nieco starsze wolą muchy jednolite, w kratkę lub we wzory ciężko dostępne na rynku, aby podkreślić swoją oryginalność.

Mucha w czaszki wiedzie prym wśród młodzieży lubiącej muzykę rockową. Może muzyka jest kierunkiem, którym należy dążyć przy zakupie prezentu?

Z doświadczenia wiem, że chłopcy przejawiający zainteresowanie komputerami lubią proste, jednolite muszki. Z kolei chłopcy lubiący być w kręgu zainteresowania wolą muszkę świecącą w ciemności.

Muszka dla urodzonych informatyków.
Muszka dla urodzonych informatyków.

Wybór jest naprawdę szeroki i mam nadzieję, że choć trochę nakierowałam Was przy wyborze tego szczególnego dodatku.

Zapraszam Was również do śledzenia wpisu „Czy chcesz coś podarować swojemu dziecku?”, gdzie uzyskacie dodatkowe wskazówki przy zakupie muszki.

I jak Wam się podobał ten wpis? Też uważacie, że nawet drobne prezenty potrafią zdziałać cuda? Może i Wam przytrafiła się jakaś ciekawa sytuacja z prezentem w tle? Czekam na Wasze wpisy!

Ja wyrazić te proste słowa?

Już od kilku lat znacie się jak łyse konie. Ciągle chodzicie na imprezy, oglądacie te same filmy, czasami jadacie na mieście. Żartujecie z siebie nawzajem i pocieszacie w trudnych chwilach. Aż w końcu w sercu coś jakby mocniej zawrzało.

Nie potrafisz przestać o nim myśleć. Tęsknisz za nim, gdy nie ma go w pobliżu. Ale jest coś, czego się boisz… To wypowiedzenie tych prostych słów. Boisz się, że spojrzy na to inaczej, że nie wypali, a Ty zrobisz z siebie idiotkę i pozostanie pustka. Nie myśl o tym w ten sposób. Od zawsze wiadomo, że faceci pod tym względem są nieśmiali i istnieje bardzo duża szansa, że on odczuwa to samo.

Zestaw dla wybranka.
Zestaw dla wybranka.

Czytaj dalej Ja wyrazić te proste słowa?

Kilka kroków do tego, aby być barmanem doskonałym

Znowu zaprosiliście znajomych na domówkę. Będzie muzyka, gry planszowe i opowieści rodem z seriali komediowych. W barku macie bogaty zapas alkoholu, a w Waszym facecie już budzi się duch barmana.

Mieszanie różnych trunków sprawia, że Wasz facet czuje się niczym Severus Snape tworzący eliksiry w swoim lochu? A może niczym zawodowy barista całą swoją uwagę skupia wokół kuglarskich sztuczek? Jeśli barmańska dusza drzemie w Waszym facecie, to czas, aby… sprawić mu muszkę!

Muszka w paski - hipnotyzujący dodatek
Muszka w paski – hipnotyzujący dodatek

Czytaj dalej Kilka kroków do tego, aby być barmanem doskonałym

Jak poprawić wizerunek nauczyciela matematyki?

Mówi się, że matematyka to „królowa nauk”. Na niej wszystko się opiera, każdy zachodzący proces można rozpisać w postaci wzoru.

Matematyka to również nauka, którą trzeba rozumieć. Nie da się jej nauczyć, no może poza szablonowymi wzorami matematycznymi. Matematyka to również najbardziej znienawidzony przedmiot w szkole. A jeśli jest znienawidzony to obrywa się również nauczycielom, na których patrzy się jak na katów.

Mucha w figury geometryczne - ideał dla matematyków
Mucha w figury geometryczne – ideał dla matematyków

Czy jest jakiś sposób, aby na nauczycieli matematyki uczniowie spoglądali nieco przychylniej? Owszem, jest. Nazywa się muszka i pochodzi z „rodziny” much geometrycznych.

Czytaj dalej Jak poprawić wizerunek nauczyciela matematyki?